Internetové aukce autogramů a rukopisů
začátek:
05.12.2023 19:00
konec:
14.12.2023 19:00

Otázky a odpovědi

Přihazoval jsem na jednu položku, o kterou mám velký zájem. Jenže po mém příhozu se cena nezvýšila o mých 50 Kč, ale rovnou o celých 100 Kč a nejvyšším přihazujícím je stále někdo jiný. Jak je to možné, to jako podvodně navyšujete cenu?

Ne, nenavyšujeme, nemáme to zapotřebí. Jsou dvě varianty. Buď skutečně někde sedí v tu samou dobu člověk, který má zájem o stejnou položku jako Vy a přehazuje Vás. Nebo, a to s největší pravděpodobností, půjde o tajně nastavený limit jiného dražitele. Tento dražitel zadal systému příkaz, aby v jeho nepřítomnosti přehazoval nabídky jiných dražitelů do určité cenové výše, což znamená, že každý Váš příhoz bude přehazovat do té doby, dokud cena položky nedosáhne výše jeho limitu. Jeho limit může být vyšší třeba jen o sto korun od současné ceny položky - zjistíte to postupným přihazováním či zadáním limitu Vašeho (pokud o položku máte zájem a akceptujete cenu).

Například: Položka měla vyvolávací cenu 800 Kč. Současná cena je také 800 Kč, počet příhozů je tedy jeden (první dražitel nabídl vyvolávací cenu). Vy učiníte minimální příhoz na 850 Kč. První dražitel však předtím neučinil klasický příhoz, ale nastavil na tuto položku tajný limit 1000 Kč. Vaši nabídku tedy systém přijme, tj. přihodí na částku 850 Kč, ale zároveň okamžitě draží za prvního dražitele, tj. podá za něj další příhoz na 900 Kč. U položky se tedy neobjeví Vašich 850 Kč, ale 900 Kč, což je příhoz, který učinil systém za prvního dražitele. Vy můžete opět přihodit - na 950 Kč, ale stane se opět totéž, tajný limit prvního dražitele stále platí, systém za něj tedy navýší cenu už na 1000 Kč. Až nyní, když učiníte další příhoz na 1100 Kč (od ceny 1000 Kč se už nepřihazuje po 50, ale po 100, proto příhoz nebude na 1050, ale hned na 1100), zůstane Vaše nabídka nejvyšší, neboť už překonala tajný limit prvního dražitele.

Můžete mi na moji adresu poslat katalog?

Klasický katalog Vám poslat nemůžeme, protože katalogy netiskneme. Můžeme Vám však za cenu kopírovacích služeb a poštovného zaslat nakopírované a pod sebe seřazené karty jednotlivých položek (tj. veškeré údaje o položce a její obrázek). Stačí zaslat Vaši adresu na náš mail (info@autogram.cz) či poslat smsku a během několika málo dnů očekávejte zásilku. Přiložena bude poštovní složenka na úhradu kopírovacích služeb a poštovného - cca osmdesát korun českých.

Co je to PRAVIDLO POSLEDNÍCH DESETI MINUT?

Přečtěte si sekci JAK DRAŽIT. Zjednodušeně se jedná o to, že pokud je na položku učiněn příhoz během posledních deseti minut aukce, konec dražby této položky se prodlužuje o pět minut. Konec se prodlužuje o pět minut tak dlouho, dokud během dalších prodloužených pěti minut neučiní příhoz již žádný zájemce.

© 2006 www.autogram.cz, web design & developing by Creative Studio s.r.o.