Internetové aukce autogramů a rukopisů
začátek:
05.12.2023 19:00
konec:
14.12.2023 19:00

JAK DRAŽIT

Naší privátní sběratelské aukce se mohou účastnit pouze osoby starší osmnácti let - po předchozí registraci a ověření své poštovní adresy formou zaslaného dopisu s kódem.

Uvedené ceny jsou vyvolávací.

Každý příhoz či podání limitu je pro dražitele závazným aktem a způsobí navýšení akutální ceny (krom situace, kdy chce dražitel navýšit svůj vlastní, již zadaný, limit).

Stav položky (případné poškození či její vady) je popsán dle nejlepšího svědomí, zjistit ho lze na skenu položky (klikněte na miniaturu na liště položky či na obrázek přímo na kartě položky). Učiněním příhozu či limitu dražitel potvrzuje, že je se stavem položky srozuměn.

Příhozy či tajné limity mohou býti přijímány nejen elektronickou cestou, ale i písemnou formou (využijte formulář v sekci "Písemné limity").

KE KAŽDÉ VYDRAŽENÉ POLOŽCE JE PO UKONČENÍ AUKCE ZAPOČÍTÁVÁNA DVACETIPROCENTNÍ (20%) PROVIZE plus poštovné a pojistné (60 - 180 Kč za zásilku).

Provize se zaokrouhluje na celé desetikoruny nahoru. V případě, že celková částka zásilky přesáhne 500 Kč, Česká pošta nezodpovídá za poškození či ztrátu, proto je k finální částce započítáváno i adekvátní pojištění a poplatek za bezpečnostní obálku dle ceníku ČP.

REGISTRACE

Po vybrání identifikačního číslo (ID), hesla a vyplnění formuláře můžete začít ihned dražit.

Nejpozději 24 hodin před avizovaným koncem aukce však musíte do systému zadat potvrzovací kód, kterým registraci dokončíte.

Ve vyjímečných případech lze po předchozí telefonické domluvě umožnit dražbu i bez dokončené registrace (webmaster ji dokončí elektronicky).

DOKONČENÍ REGISTRACE

Po začátku další aukce bude na Vámi uvedenou poštovní doručovací adresu doručen dopis s kódem, který zadáte do odkazu při dalším zalogování. Tím registraci dokončíte. Je nutné tak učinit nejpozději 24 hodin před avizovaným ukončením aukce.

V případě, že aukce již běží, jsou kódy rozesílány okamžitě. Pakliže se však zaregistrujete např. dva dny před koncem aukce, registrační kód Vám již nebude moci být doručen a v aktuálně probíhající aukci dražit bohužel nemůžete. Rozhodně se nás však pokuste kontaktovat, jsme sami sběratelé...

PRAVIDLO POSLEDNÍCH 10ti MINUT

Důležité pravidlo, prosím - věnujte mu pozornost. Znamená, že pokud bude učiněn příhoz na některou položku během posledních deseti minut aukce, konec dražby této položky je prodloužen o pět minut.

PŘÍKLAD: Konec aukce je ve 14:00 hodin. Do 14:00 lze učinit příhoz (zadat limit) kýmkoliv na jakoukoliv položku. Pakliže na položku nebyl učiněn příhoz v průběhu posledních deseti minut aukce (ale kdykoliv předtím), dražba této položky se ve 14:00 uzavírá ve prospěch aktuální nejvyšší nabídky.

Pakliže bude na některou položku učiněn příhoz v průběhu posledních deseti minut aukce, konec dražby této položky se posouvá na 14:05. V průběhu těchto pěti minut (14:00 - 14:05) však mohou nadále přihazovat (či zadávat limity) jen ti dražitelé, kteří již na danou položku učinili aspoň jeden příhoz kdykoliv před 14:00 hod. (tedy od začátku do konce aukce).

Pokud nikdo od 14:00:00 do 14:04:59 nepřihodí, dražba této položky se ve 14:05 uzavírá ve prospěch posledního příhozu. Pakliže však v rozmezí těchto pěti minut bude učiněn další příhoz (či zadán limit), konec dražby této položky se prodlužuje o dalších 5 minut, tj. končí ve 14:10. Takto dražba pokračuje do doby, dokud v následujících prodloužených pěti minutách již neučiní příhoz nikdo.

Pokud tedy proti sobě draží více zájemců, mají všichni dostatek času a stejné šance - vyhrává ten, který nabídne jako poslední, aniž by byl nucen v poslední sekundě zadávat vysoký limit.

V případě prodloužení dražby je každá taková položka výrazně červeně označena.

ID

Identifikační číslo dražitele. Dražitel si ho vybírá při registraci a pouze pomocí něho se identifikuje mezi ostatními uživateli.

PŘÍHOZ

Příhoz je navýšení ceny Vaší osobou, pokud chcete položku získat. Za platný je považován příhoz v adekvátní výši s ohledem na aktuální cenu položky. Jeho výše se řídí touto tabulkou:

je-li aktuální cena za položku:je platný pouze příhoz ve výši:
nižší než 400 Kč20 Kč
vyšší než 400 Kč, ale nižší než 1000 Kč50 Kč
vyšší než 1000 Kč, ale nižší než 4000 Kč100 Kč
vyšší než 4000 Kč, ale nižší než 10000 Kč500 Kč
vyšší než 10000 Kč, ale nižší než 20000 Kč1000 Kč
vyšší než 20000 Kč, ale nižší než 50000 Kč2000 Kč
vyšší než 50000 Kč5000 Kč

LIMIT

Limit je tajná částka určená dražitelem, za kterou je ochoten jím vybranou položku v aukci získat. Výši takového limitu nikdo nezná – krom dražitele samotného. Po přijmutí limitu draží za dražitele systém - v jeho prospěch, tj. překonává příhozy jiných dražitelů až do výše jím zadaného limitu. Výše limitu musí odpovídat výši adekvátního příhozu (limit tedy nemůže činit 2150 Kč, protože adekvátní příhoz je buď 2100 nebo 2200 Kč, viz tabulka).

V případě dvou či více shodných limitů – platí ten limit, který byl učiněn dříve.

V případě, že zadáte limit a na položce je již zadán limit někým jiným (Vy o tom ale nevíte), aktuální cena bude odpovídat výši jednoho příhozu nad dříve zadaným limitem (příklad - aktuální cena je 500 Kč, ale tím samým dražitelem je zároveň zadán tajný limit 1000 Kč. V případě zadání limitu 2000 Kč Vámi se aktuální cena změní na 1100 Kč (jeden příhoz nad již zadaný, nižší, limit).

KATALOG

Katalog netiskneme, na vyžádání Vám však může být zaslán jednoduchý černobílý katalog za cenu poštovného a kopírovacích služeb. Platba bankovním převodem nebo složenkou.

PLATBY

Akceptujeme pouze bankovní převod. Číslo účtu Vám bude sděleno. Ve výjimečných případech a po předchozí dohodě akceptujeme platbu předem složenkou či dobírku.

VÁMI VYDRAŽENÉ POLOŽKY PROSÍM UHRAĎTE CO NEJDŘÍVE PO OBDRŽENÍ INFORMAČNÍHO MAILU. DĚKUJEME.

POŠTOVNÉ A BALNÉ

Poštovné a balné činí cca 80 Kč za zásilku. Česká pošta nezodpovídá za poškození či ztrátu zásilky, pokud její hodnota přesáhne částku 500 Kč. Proto je k ceně takové zásilky ještě připočítáno adekvátní pojištění a poplatek za povinnou bezpečnostní obálku (dle ceníku ČP).

ODMÍTNUTÍ REGISTRACE NEBO JIŽ ZAREGISTROVANÉHO DRAŽITELE

Vyhrazujeme si právo odmítnout jakéhokoliv zájemce o registraci či dražitele již zaregistrovaného bez udání důvodu.

© 2006 www.autogram.cz, web design & developing by Creative Studio s.r.o.